Chelated Zinc - Prodejny Calivita International

Přejít na obsah

Chelated Zinc

Chelated Zinc
100 tablet

Dávkování­:
1 tableta denně

Složení
15 mg Zinek

Přídatné látky:
mikrokrystalická celulóza - emulgátor, stabilizátor; fosforečnan vápenatý - stabilizátor; kyselina stearová - emulgátor, protispékavá látka; steran hořečnatý - emulgátor, protispékavá látka; zesíťovaná sodná sůl karboxymethylcelulosy - stabilizátor; křemík - emulgátor, protispékavá látka.
Organický zinek
Zinek je stopový prvek, který se podílí téměř na všech metabolických procesech a je přítomný v každé buňce v našem těle. Přispívá ke zdravé činnosti našeho imunitního systému, ke zdraví vlasů, kůže a nehtů, udržuje normální hladinu mužského pohlavního hormonu testosteronu, normální mentální činnost a díky svým antioxidační účinkům inhibuje škodlivé oxidační procesy.

KOMU A KDY JEJ DOPORUČUJEME?
 • Díky jeho antioxidačním účinkům těm, kteří žijí v oblastech se znečištěným vzduchem.
 • Těm, kteří často a ve správném množství nekonzumují potraviny s vysokým obsahem zinku, jako je maso nebo pokrmy z celozrnných obilovin.
 • Sportovcům a těm, kteří těžce pracují.
 • Každému během stresujících životních situací.

PŘÍZNAKY NEDOSTATKU
Mezi příznaky nedostatku zinku může patřit: v mírných případech problémy s kůží, vlasy, nehty a se zrakem, zdlouhavé hojení ran. Pokud je nedostatek tohoto prvku vážný, může to vést k zakrslosti a atrofii varlat.**

VĚDĚLI JSTE, ŽE...?
Několik studií informovalo o prospěšnosti zinku v případě cukrovky? Kromě mnoha dalších užitečných účinků se zinek podílí na metabolismu polysacharidů. To může pomoci snížit hladinu cukru v krvi nalačno, hladinu cukru v krvi po jídle, hladinu celkového cholesterolu a triglyceridů.*

UPOZORNĚNÍ!
 • V případě ledvinových obtíží požádejte svého lékaře o kvalifikovaný názor, protože zinek se z těla vylučuje s močí.
 • Konzumace produktu Mega Zinc se doporučuje pouze ve formě občasné terapie.

POUŽITÉ ZDROJE
*Effects of Zinek supplementation on diabetes mellitus: a systematic review and meta-analysis - R Jayawardena, P Ranasinghe, P Galappatthy, R.L.D.K. Malkanthi, GR Constantine, P Katulanda – Diabetology & Metabolic Syndrome 2012, 4:13 ** A nyomelemek nyomában – Takács S., Medicina Könyvkiadó Rt., 2005 Bp., Új Tápanyagtáblázat – Szerk. Rodler I., Medicina Könyvkiadó Zrt., 2006 Bp. , Élelmezés és táplálkozásegészségtan – Szerk. Rodler I., Medicina Könyvkiadó Zrt., 2008 Bp.
8 DŮVODŮ, PROČ SI VYBRAT PRODUKTY CALIVITA:
 1. Díky vynikajícímu profesionálnímu zázemí nabízí CaliVita již více než dvacet let své produkty v souladu s danými předpisy a v té nejvyšší kvalitě.
 2. Vždy se snažíme používat přírodní materiály, které pocházejí z těch nejlepších zdrojů.
 3. V průběhu svého vývoje se zaměřujeme na využití lepšího vstřebávání, např. organických látek.
 4. Na naše produkty poskytujeme 100%-ní záruku kvality.
 5. Abychom trvale zajistili vynikající kvalitu, jsou naše produkty předmětem přísného a několikanásobného ověřovacího procesu.
 6. Velká většina našich doplňků výživy se vyrábí ve farmaceutických podmínkách v USA.
 7. Produkty se vyrábějí podle zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatímco probíhá neustálá kontrola a také pravidelně rozvržené prověrky FDA (Food and Drug Administration). Úzce spolupracujeme s místními odborníky, kteří se zabývají poskytováním licencí, a tím  zajišťujeme, že naši spotřebitelé vždy dostanou produkty té nejvyšší kvality.
 8. Všechny naše produkty jsou v souladu s právními prováděcími předpisy platnými v ČR a podléhají kontrole ministerstva zdravotnictví.
Návrat na obsah