Green Health - Prodejny Calivita International

Přejít na obsah

Green Health

Green Health
Produkty na bázi léčivých rostlin
240 tablet

Doplněk stravy. Alkalizující přípravek.
Množstvo na sklade: 25
676.00 Kč
vojtěška
Vojtěška a hořčík jsou užitečné při zmírnění příznaků žaludečních a duodenálních vředů. Vojtěška oživuje, podporuje psychofyzikální stav a urychluje metabolismus.
propagační sleva 25% >>
šíp

Green Health

Vojtěška a hořčík

Doplněk stravy. Alkalizující přípravek.

Vojtěška, která je základní látkou Green Health, je díky svému vysokému obsahu chlorofylu skvělá k detoxikaci a alkalizaci. Je to opravdová zásobárna živin: obsahuje několik vitaminů (C, D, E, K, B), betakaroten, minerály (vápník, železo, draslík, fosfor) a esenciální aminokyseliny, které všechny podporují zdravé fyziologické procesy v těle.


Komu a kdy jej doporučujeme?
 • V případě vysoké hladiny cholesterolu.
 • K posílení imunitního systému.
 • K detoxikaci a alkalizaci.
 • Jako doplňkovou terapii proti artritickým a revmatoidním bolestem.
 • Starším lidem ke zvýšení fyzické výkonnosti a vitální síly a také k podpoře lepšího spánku.
 • V případě časté zácpy.

VĚDĚLI JSTE, ŽE...?
Časté krvácení z nosu může být příznakem nedostatku vitaminu K ?* Vojtěška je jedním ze zdravých zdrojů vitaminu K.

POUŽITÉ ZDROJE
*Az élet aminjai a vitaminok – Szerk. Takáts S., Medicina Könyvkiadó Rt. Budapest, 2006
240 tablet

Dávkování­
4-8 tablet denně

Složení
Listy vojtěšky 500 mg
Hořčík 25 mg

 • Po 2-3 měsících nepřetržitého užívání vojtěšky udělejte jeden měsíc přestávku!
 • Lidé, kteří užívají léky proti srážlivosti krve, by se měli předtím, než začnou užívat jakýkoliv produkt s vitaminem K, poradit se svým lékařem!
Alfalfa se v lidové medicíně používá již dlouhou dobu díky různým prospěšným vlastnostem, které ovlivňují správné fungování našeho těla.

Výrobek obsahuje semená vojtěšku a hořčík.

Jak fungují účinné látky Green Health?

Vojtěška
 • má revitalizační účinek
 • zvyšuje fyzickou a duševní kapacitu těla
 • podporuje metabolismus
 • pozitivně ovlivňuje stav vlasů a nehtů
 • pečuje o zdraví intimního prostředí žen

Magnézium
 • podporuje nervový systém
 • pomáhá při udržování rovnováhy elektrolytů
 • přispívá ke snížení únavy a únavy
 • příznivě ovlivňuje energetický metabolismus
 • pečuje o kognitivní funkce
 • podporuje údržbu zdravých kostí a zubů

Kdo zvláště doporučujeme používat vojtěšku?
 • Lidé se cítí unavení.
 • Všichni, kteří se chtějí starat o rovnováhu elektrolytů.
 • Lidé, kteří se starají o metabolismus.
 • Lidé, kteří se starají o vlasy a nehty.

Věděli jste, že ... vojtěška je také známá jako vojtěška a její kořen roste i v hloubce 10 m? Díky tomu získává živiny z mnohem čistší půdy, bohaté na vzácné bioelementy.
8 DŮVODŮ, PROČ SI VYBRAT PRODUKTY CALIVITA:
  • Díky vynikajícímu profesionálnímu zázemí nabízí CaliVita již více než dvacet let své produkty v souladu s danými předpisy a v té nejvyšší kvalitě.
  • Vždy se snažíme používat přírodní materiály, které pocházejí z těch nejlepších zdrojů.
  • V průběhu svého vývoje se zaměřujeme na využití lepšího vstřebávání, např. organických látek.
  • Na naše produkty poskytujeme 100%-ní záruku kvality.
  • Abychom trvale zajistili vynikající kvalitu, jsou naše produkty předmětem přísného a několikanásobného ověřovacího procesu.
  • Velká většina našich doplňků výživy se vyrábí ve farmaceutických podmínkách v USA.
  • Produkty se vyrábějí podle zásad cGMP (current Good Manufacturing Practice), zatímco probíhá neustálá kontrola a také pravidelně rozvržené prověrky FDA (Food and Drug Administration). Úzce spolupracujeme s místními odborníky, kteří se zabývají poskytováním licencí, a tím  zajišťujeme, že naši spotřebitelé vždy dostanou produkty té nejvyšší kvality.
  • Všechny naše produkty jsou v souladu s právními prováděcími předpisy platnými v ČR a podléhají kontrole ministerstva zdravotnictví.

  Vojtěška – Medicago sativa

   Léčivá rostlina tisíce tváří

   Co je prospěšné pro tvůj dobytek, to udělá dobře i tobě – říkali staří Číňané. Zvířata konzumují vojtěšku tak ráda, že i lidé začali používat mladé listy této rostliny jako zeleninu. Tradiční čínští lékaři ji doporučovali ke zlepšení chuti k jídlu, na problémy trávicího systému, především na vředy žaludku a dvanácterníku.

   Ájurvédští lékaři v Indii používali tuto rostlinu při léčbě vředů, doporučovali ji i proti otokům a bolestem, které doprovázejí záněty kloubů. Vojtěška se také uplatňovala jako prostředek, který působí proti strumě. Arabové krmili vojtěškou své koně, které pro ně znamenali nejvzácnější poklad, a doufali, že díky tomu budou rychlí a silní. Listy vojtěšky bohaté na minerální látky a živiny, nazývali al-fac-facah, čili otec všech pokrmů. Toto pojmenování zkrátili Španělé na alfalfa, což je i anglický název této rostliny.
   Vojtěška patří na celém světě již dlouhou dobu mezi důležité pícniny. Za posledních 35 let si jí (především jejích klíčků) vysoce cení i ti, kteří často konzumují saláty. Skutečně, listy vojtěšky můžeme považovat za biologicky aktivní potravinu, jejíž složky jsou nositeli blahodárných, léčivých účinků sluneční energie. Mohou, mimo jiné, pomoci snížit hladinu cholesterolu, podílejí se na alkalizaci organismu, a tím i na prevenci onemocnění srdce a srdečních záchvatů.

   Biolog Frank Bouer nazval vojtěšku poté, co zjistil, že zelené listy této pozoruhodné pícniny obsahují osm esenciálních aminokyselin (které lidské tělo nedokáže vyrobit), velkým léčitelem. Kromě toho každý gram obsahuje 8000 MJ vitaminu A a 20000-40000 MJ vitaminu K, který nás chrání před nadměrnou krvácivostí a podporuje srážení krve. Vojtěška je dále významným zdroje vitaminů B6 a E, obsahuje dostatečné množství vitaminu D, vápník a fosfor, které posilují chrup a kosti dětí.

   Díky obsahu vitaminu U doporučuje mnoho lékařů vojtěšku při léčbě žaludečních potíží, nadýmání, vředů a nechutenství. Vitamin U (ulkus, čili protivředový vitamin) je aktivní formou methioninu. Podporuje regeneraci poškozené a narušené sliznice žaludku a střevního systému. Větší množství vitaminu U obsahuje kromě vojtěšky ještě syrové zelí a šťáva z kyselého zelí. Vojtěška vzhledem ke svým alkalickým vlastnostem dobře neutralizuje žaludeční kyseliny. Díky vysokému obsahu vlákniny změkčuje stolici, zmírňuje zácpu (je mírným projímadlem), působí proti plynatosti. Obsahuje i látky účinné proti plísním, proto podporuje účinky probiotik (s užitečnými střevními bakteriemi). Je přirozeným močopudným prostředkem a snižuje horečku. Užívá se jako prevence proti zánětu močového měchýře a prostaty, resp. při těchto onemocněních. Má blahodárné účinky i v případě bolestí kloubů a revmatických potíží.

   Vojtěška je bohatá i na chlorofyl. Podle zprávy, kterou zveřejnil G.W.Rapp na stránkách časopisu America Journal of Pharmacy, má chlorofyl silné antibakteriální účinky. Urychluje také hojení ran: podporuje růst nových tkání a snižuje riziko bakteriálních infekcí. Je považován za přírodní deodorant.

   Na základě zkušeností získaných za uplynulých 15 let víme, že vojtěška je dobré tonikum. Její účinky se projevují pomalu, ale působí do hloubky. Je prospěšná především u starších lidí, protože posiluje imunitní systém, podporuje neutralizaci a vylučování toxických látek, které se nahromadily v těle, a tím zvyšuje fyzický výkon a vitalitu.

   Ve velkých dávkách obsahuje vitaminy rozpustné v tucích, které se, na rozdíl od vitaminů rozpustných ve vodě, hromadí v těle, proto můžeme vojtěšku nepřetržitě užívat pouze 2-3 měsíce, pak je zapotřebí udělat alespoň měsíční pauzu.
   Lidé, kteří mají předepsány léky proti srážení krve, by neměli užívat přípravky, které obsahují vitamin K (a tedy ani vojtěšku), nebo jedině pod dohledem lékaře.

   Také osobám, které trpí autoimunitním onemocněním, se nedoporučuje užívání vojtěšky.
   Podle odborné literatury se má denně konzumovat 2-4 g vojtěšky, na základě doporučení dietologa nebo lékaře se toto množství může i zvýšit.

   Vojtěška je mnohostranná léčivá rostlina, je téměř nemožné vyjmenovat její všechny příznivé účinky. Vedle celé skupiny módních doplňků stravy se vojtěška bohužel stala opomíjenou. Je načase, abychom jí zase věnovali odpovídající a zaslouženou pozornost.
   šíp

   Green Health - Recenze produktů

   Přidejte komentář, ohodnoťte produkt nebo položte otázku
   There are no reviews yet.
   0
   0
   0
   0
   0
   šíp
   Záruka nejnižší ceny
   Green Care
   Návrat na obsah