Power Mins - Prodejny Calivita International

Přejít na obsah

Power Mins

Power Mins
100 tablet

Dávkování­:
2-4 tablety denně

Složení
250 mg Vápník
150 mg Hořčík
7.5 mg Zinek
4 mg Mangan
4 mg Železo
0.5 mg Měď
125 mcg Molybden
50 mcg Jód
50 mcg Chrom
20 mcg Selen

Přídatné látky:
mikrokrystalická celulóza (emulgátor), hydrogenuhličitan draselný (stabilizátor), kroskarmelóza sodná (emulgátor, protispékavá látka), kyselina stearová (emulgátor, protispékavá látka), hydroxypropyl metylcelulóza (emulgátor, stabilizátor), křemík (emulgátor, protispékavá látka), stearan hořečnatý (emulgátor, protispékavá látka), mastek (protispékavá látka), farmaceutická glazúra (leštící látka).
Komplex minerálů
Žádný proces v našem těle se neodehrává bez přítomnosti nějakých minerálů. Power Mins obsahují 10 nejpodstatnějších minerálů, které jsou denně potřebné pro činnost našich buněk.

KOMU A KDY JEJ DOPORUČUJEME?
 • Kvůli intenzivnímu pocení sportovcům a lidem, kteří vykonávají těžkou fyzickou práci.
 • Těm, kteří potřebují doplnit minimálně dva druhy minerálů.
 • Lidem, kteří užívají vitaminy, k optimalizaci příznivých účinků těchto vitaminů.
 • Těm, kteří si přejí po nemoci znovu nastolit kondici svého těla.

VĚDĚLI JSTE, ŽE...?
Každodenní ztráta 2,5 litrů vody rovněž snižuje naše zásoby minerálů? Proto je kromě vody důležité doplňovat i minerály.
8 DŮVODŮ, PROČ SI VYBRAT PRODUKTY CALIVITA:
 1. Díky vynikajícímu profesionálnímu zázemí nabízí CaliVita již více než dvacet let své produkty v souladu s danými předpisy a v té nejvyšší kvalitě.
 2. Vždy se snažíme používat přírodní materiály, které pocházejí z těch nejlepších zdrojů.
 3. V průběhu svého vývoje se zaměřujeme na využití lepšího vstřebávání, např. organických látek.
 4. Na naše produkty poskytujeme 100%-ní záruku kvality.
 5. Abychom trvale zajistili vynikající kvalitu, jsou naše produkty předmětem přísného a několikanásobného ověřovacího procesu.
 6. Velká většina našich doplňků výživy se vyrábí ve farmaceutických podmínkách v USA.
 7. Produkty se vyrábějí podle zásad GMP (Good Manufacturing Practice), zatímco probíhá neustálá kontrola a také pravidelně rozvržené prověrky FDA (Food and Drug Administration). Úzce spolupracujeme s místními odborníky, kteří se zabývají poskytováním licencí, a tím  zajišťujeme, že naši spotřebitelé vždy dostanou produkty té nejvyšší kvality.
 8. Všechny naše produkty jsou v souladu s právními prováděcími předpisy platnými v ČR a podléhají kontrole ministerstva zdravotnictví.
Power Mins – síla esenciálních minerálů
Power Mins je již od svého startu oblíbeným přípravkem v paletě produktů CaliVita. Není divu, vždyť díky svému složení poskytuje tento skvělý kvalitní produkt každý den ideální doplnění minerálů.

Je dobře známé, že vitaminy, aminokyseliny, antioxidanty a probiotika udržují zdravou střevní flóru a všechny další nezbytné stavební jednotky a jsou nepostradatelné pro normální činnost těla. Minerály podobně jako vitaminy jsou esenciální složky našeho těla a stejně jako v případě vitaminů by měla být naše potřeba minerálů pokryta z vnějších zdrojů.

Devadesát devět a půl procenta absorbovaného vápníku je skladováno v kostech a zubech, zbývající množství tvoří životně důležitou složku krevní plazmy. Vápník se podílí na procesech srážlivosti krve, svalové kontrakci (nejen kosterních svalů, ale také dýchacích svalů nebo myokardu). Denně je třeba nahradit 1000 mg vápníku.

To je důvodem, proč má suplementace prvořadou důležitost. Naše kosti totiž fungují jako zásobárny, které se mohou až do 30 let věku „roztahovat“, pak následuje stav rovnováhy a pak se začnou zmenšovat. Proto je dostatečné každodenní doplňování vápníku důležité nejen pro činnost našeho metabolismu, ale také pro ochranu našich kostí. Nedávno byla objevena úloha, kterou vápník zastává při dosahování normální tělesné hmotnosti. Z některých výzkumů totiž vyplývá, že vápník účinně podporuje redukční dietu. Pro mnoho lidí je tento prvek součástí lékárničky, protože v průběhu pylové sezóny může alergikům pomáhat zmírňovat nepříjemné příznaky.

Hořčík stejně jako vápník zastává v těle několikero rolí. Je stavební jednotkou stovek enzymů, podílí se na procesech produkujících energii a také na syntéze bílkovin, přispívá ke zdravé činnosti kardiovaskulárního systému a svalů. Při jeho nedostatku se mohou objevit svalové křeče a charakteristické noční křeče lýtek.

Zinek je důležitý antioxidační prvek, jehož přítomnost je nepostradatelná v boji proti volným radikálům. Tím, že stimuluje rozvoj imunitních buněk, se rovněž podílí na činnosti imunitního systému.

Železo je nezbytné pro tvorbu krve a přenos kyslíku. V případě jeho chronického nedostatku se tvoří nefunkční červené krvinky, zásoby kyslíku v tkáních jsou nedostatečné a vzniká klasická anémie z nedostatku železa. Podle již dřívějších odhadů WHO postihuje tato choroba nejméně 10-20% dětí, starších lidí a zvláště žen po celém světě.

Jód je snad jedním nejznámějších minerálů, protože je všeobecně známé, že hraje podstatnou roli v činnosti štítné žlázy. Ale jen málo lidí ví, že některé části Evropy jsou charakteristické nedostatkem jódu. Správný příjem jódu by měl být pečlivě sledován, protože činnost štítné žlázy působí také na metabolismus polysacharidů, tuků a bílkovin. Již méně je známé, že  důležitou roli v normální produkci hormonů štítné žlázy hraje i selen, a tím rovněž podporuje imunitní systém.

Díky úloze, kterou má v metabolismu, je chrom častou složkou v přípravcích na redukci tělesné hmotnosti. Ovlivňuje metabolismus polysacharidů (a přes ně i metabolismus bílkovin a tuků) a některé výzkumy ukazují, že může také zmírňovat touhu po sladkém.
Mangan stejně jako minerály zmíněné výše hraje v lidském těle různorodou roli. Podílí se na procesech produkujících energii, metabolismu bílkovin, tuků a polysacharidů, udržuje zdravou stavbu kostí a tím, že je účinným antioxidantem, podporuje rovněž ochranu buněk.
Je zřejmé, že se tyto téměř nepochopitelně malinké prvky podílejí na mnoha procesech; proto je jejich denní doplňování mimořádně důležité. A to i v létě, kdy díky zvýšenému pocení ztrácíme významné množství minerálů, které by kvůli normálnímu fungování těla měly být doplněny!
Věděli jste, že minerály mají významnou úlohu v acidobazické rovnováze těla a také při alkalizaci, je-li to třeba?
Upozornění!
 • Přípravek nemůže nahradit ani vyvážený pestrý jídelníček ani zdravý způsob života.
 • Nepřekračujte doporučené denní dávky!
 • Skladujte mimo dosah dětí!
Prameny:
Effects of Calcium and Dairy on Body Composition and Weight Loss in African-American Adults - Michael B. Zemel, Joanna Richards, Anita Milstead and Peter Campbell - Obesity Research (2005) 13, 1218–1225; doi: 10.1038/oby.2005.144 Calcium and Dairy Acceleration of Weight and Fat Loss during Energy Restriction in Obese Adults - Michael B. Zemel, Warren Thompson†, Anita Milstead*, Kristin Morris* and Peter Campbell* Obesity Research (2004) 12, 582–590; doi: 10.1038/oby.2004.67 Élelmezés és táplálkozásegészségtan – Szerk.: Rodler Imre, Medicina Könykiadó Zrt., Budapest ,2008 http://www.food.gov.uk/multimedia/pdfs/jhci_healthreport.pdf p. 235-241 http://www.food.gov.uk/multimedia/pdfs/jhci_healthreport.pdf p. 169-175 A double-blind, placebo-controlled, exploratory trial of chromium picolinate in atypical depression: effect on carbohydrate craving - Docherty JP, Sack DA, Roffman M, Finch M, Komorowski JR., J Psychiatr Pract. 2005 Sep;11(5):302-14.  Iron Deficiency Anaemia Assessment, Prevention, and Control A guide for programme managers – who.org
Návrat na obsah